Konkurs Wiedzy Technicznej
organizowany przez stowarzyszenie "Nauka i Rozwój" oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

Witamy na stronie
WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU
WIEDZY TECHNICZNEJ
pod hasłem
„sapere-aude” - odważ się być mądrym

INFORMACJA NA TMAT FINAŁU KWT

Drodzy Państwo informujemy, że final KWT w kategorii szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się 22 marca - czwartek (w związku z międzynarodowymi zawodami matematycznymi Náboj, w których część naszych finalistów bierze udział) zaś dla gimnazjalistów w dniu 23 marca - piatek.

W oba dni zaczynamy konkurs o 9:30 od części pisemnej (zadaniowej), potem test 30 pytań na komputerach. Przewidywany czas poprawy prac i wyłoneina zwycięzców godzina 13.

Szczegóły na państwa skrzynkach pocztowych.


Wyniki II etapu

Gimnazjum

1 Michał Wasilewski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie - Goimnazjum 270779 33
2 Marcin Mikuła Gimnazjum Nr 1 w Przeworsku db827b 32
3 Wojciech Stawarz Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek 68cbc3 32
4 Filip Kogut Szkoła Podstawowa im. gen. Antoniego Chruściela ps. "Monter" w Gniewczynie Łańcuckiej 2158d4 30
5 Mikołaj Chlebowicz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie ac5d3b 30
6 Szymon Łukiewicz Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek 112988 29
7 Krystian Waga Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie dba100 29
8 Szymon Barwiński Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łańcucie ab77a7 29
9 Dalia Adamowicz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie e71760 29
10 Jan Jurasz Zespół Szkół Publicznych - Gimnazjum im. Anny z Działyńskich Potockiej 5,24E+73 29
11 Justyna Selwa IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie 80db92 29
12 Jakub Pasztor Gimnazjum w Zagórzu im. Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego 77118d 28
13 Tomasz Słoma IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie 58b2ae 28
14 Aleksandra Saletnik Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wiśniowej 8e4cb7 27
15 Julian Ślęczka Zespół Szkół Gimnazjum Publiczne im. Anny Jenke w Błażowej 2094a4 27
16 Karol Jurasz Zespół Szkół Publicznych - Gimnazjum im. Anny z Działyńskich Potockiej 5b1a78 27
17 Jarosław Kurasz Gimnazjum Nr 1 im. bpa I. Krasickiego w Radymnie 07320d 26
18 GRZEGORZ OLECHOWSKI Miejskie Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Dębicy 9ac83d 26
19 Karol Rudek Szkoła Podstawowa im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu a235aa 26
20 Szymon Marszałek Gimnazjum w Zagórzu im. Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego 00560d 26
21 Kacper Filipek Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach 4de0bc 25
22 MAKSYMILIAN KUBICZEK Miejskie Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Dębicy cc5472 25
23 Zofia Słowik Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu 4bc764 25
24 Patrycja Kudłacz Zespół Szkół im. JP II w Stępinie cf885c 25
25 JULIUSZ CZECHURA Miejskie Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Dębicy ca4d35 24
26 Jakub Cichy Szkoła Podstawowa w Jedliczu 08b4b1 24
27 Bartosz Korytko Szkoła Podstawowa w Rozborzu Długim d5a86a 24
28 Jakub Błażowski Gimnazjum w Zagórzu im. Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego ac8b3c 24
29 Julia Nowak Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek de2828 23
30 Maksymilian Marszałek Szkoła Podstawowa im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu eb9051 23
31 Mateusz Wójtowicz Szkoła Podstawowa w Jedliczu ffc49a 23
32 Marek Golba Gimnazjum Publiczne im. ks. B. Markiewicza w Pruchniku 21445c 22
33 Karolina Pieńczak Gimnazjum w Sieniawie 73f81f 22
34 Damian Kobyliński Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu e61036 22
35 Karolina Wasilewska Szkoła Podstawowa im. gen. Antoniego Chruściela ps. "Monter" w Gniewczynie Łańcuckiej k12wa1 22
36 Dominik Kowalski Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Laszkach 297984 22
37 Michał Dadak Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Tryńczy 8b4db3 22
38 Gabriel Bednarz Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu 04936a 22
39 Weronika Pieszko Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu 29f7ff 22
40 Aleksandra Czyrek Szkoła Podstawowa w Trzebownisku e1bbb7 22
41 Wiktor Śliwa Szkoła Podstawowa im Orła Białego w Lubatówce dcd007 22

Wyniki Ponadgimnazjum

1 Michał Sobolak II Liceum Ogólnokształcące 775210 34
2 Adam Wątroba     34
3 Jakub Piasecki I LICEUM OGóLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA JAROSŁAW 6b72ed 32
4 Jakub Zakonek   a2e041 32
5 Marcin Bober II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Mielcu 2c161d 31
6 Jakub Pinowski I LICEUM OGóLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA JAROSŁAW b746b7 30
7 Dominik Ziemiński II Liceum Ogólnokształcące a6530f 30
8 Krzysztof Cisło II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Mielcu d26ade 30
9 Rafał Surdej II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Mielcu 31acbc 30
10 Michał Chmura I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu 30a2c3 29
11 Karol Kamiński I LICEUM OGóLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA JAROSŁAW c8036d 29
12 Aleksander Gaweł II Liceum Ogólnokształcące b3d421 29
13 Dawid Chara Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Tarnobrzegu af06ea 29
14 Sajda Jakub Sajda Jakub Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Tarnobrzegu 5ec431 29
15 Maciej Wasilewsk I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu 7e5075 28
16 Pich Michał Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego 9c9782 28
17 Mieszko Wójtowicz Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku 141ef0 28
18 Maksymilian Jucha Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie b59009 28
19 Mateusz Żemojdzin ZESPóŁ SZKóŁ W SIENIAWIE e2221e 28
20 Michał Szylar II Liceum Ogólnokształcące bc66c9 27
21 Krzysztof Wilkos Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku 38d923 27
22 Rafał Plizga Zespół Szkół Mechanicznych ac950d 27
23 Krzysztof Nycz Zespół Szkół Nr 2 w Łańcucie 32dd25 27
24 Mateusz Startek   275823 27
25 Ewa Basara 6 Liceum Ogólnokształące w Rzeszowie b3e27e 26
26 Janusz Jakub Zespół Szkół Nr 4 w Dębicy im. Mikołaja Kopernika 980a4f 26
27 Mikołaj Wójciak Zespół Szkół Nr 4 w Dębicy im. Mikołaja Kopernika 167795 26
28 Mateusz Gigoń Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego 41abe2 26
29 Mateusz Hanejko Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku 94b9de 26
30 Filip Orzechowski Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku 1202f9 26
31 Zięba Witold Zięba Witold Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Tarnobrzegu 13c518 25
32 Łukasz Tragarz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku 27227 25
33 Radosław Pytel ZST Leżajsk 508880 25
34 Kajetan Walawski ZST Leżajsk 54d83e 25
35 Katarzyna Domagalska I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu 5ae433 24
36 Maciej Romański Zespół Szkół Nr 4 w Dębicy im. Mikołaja Kopernika 7cfb1a 24
37 Sebastian Sobolewski Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego 67f612 24
38 Pupka Szymon Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego 368277 24
39 Jarosław Pawlik Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. J. Słowackiego w Jarosławiu 64cbb0 24
40 Bartłomiej Wójcik Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli 856154 24

Obecny rok szkolny to jednocześnie 17. edycja organizowanego przez nas przedsięwzięcia jakim jest Konkurs Wiedzy Technicznej pod hasłem „sapere aude” - odważ się być mądrym.

Konkurs jest szeroko znany w całym naszym województwie, a co za tym idzie wypracował sobie szczególną rangę wśród wielu ważnych przedsięwzięć naukowych i edukacyjnych tego obszaru.

Od samego początku przyciągał on rzesze młodych adeptów techniki, przez ostatnie 5 lat liczba uczniów zainteresowanych w nim udziałem przekracza 1000 osób i stale wzrasta.

Konkurs pozwala zaszczepić w młodych ludziach tzw. bakcyla do nauk ścisłych, a co zatem idzie rozwijać ich zainteresowania i przekonać do pójścia dalej w tym kierunku. Pozwala to nie tylko na wyłonienie kandydatów na studia politechniczne ale także odkrycie młodych ludzi posiadających zarówno wiedzę, jak i umiejętności niezbędne w pracy na stanowiskach technicznych, tak bardzo deficytowych na dzisiejszym rynku pracy.

Ponadto ważnym celem, który przyświeca nam jako organizatorom Konkursu jest także integrowanie środowisk edukacyjnych naszego województwa, czego owocem jest – bardzo ważna dla każdej grupy zawodowej – wymiana doświadczeń.

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego - młodych adeptów techniki.

Pierwsi rywalizują w dwóch kategoriach: interdyscyplinarnej oraz prac modelowo-konstrukcyjnych. W kategorii interdyscyplinarnej uczestnicy muszą się wykazać wiedzą w zakresie szeroko rozumianej techniki (od historii wynalazków do nowoczesnych osiągnięć), informatyki, matematyki, fizyki i chemii. W kategorii drugiej każdy z uczestników wykonuje prace modelowo-konstrukcyjne (szczegółowy opis w regulaminie).

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizują w dziedzinie wiedzy z nauk ścisłych i przedmiotów zawodowych technicznych.

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji na zwycięzców jakco roku czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Tegoroczna XVII edycja Konkursu Wiedzy Technicznej odbywa sie pod hasłem „sapere aude” - odważ się być mądrym. Patronat nad Konkursem obejmą: Fundacja Twoja Szansa.
Mecenat konkursu i główny sponsor:
Twoja szansa
Sponsor Nagród:
Starostwo Jarosław Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Stowarzyszenie Nauka i Rozwój ZSTiO
© Arkadiusz Bubelski & ZSTiO w Jarosławiu