XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej w Jarosławiu

W dniu 28 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu odbył się finał XIII. edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej „Sapere Aude” – odważ się być mądrym.

Organizatorem konkursu był ZSTiO, a współorganizatorem Stowarzyszenie Nauka i Rozwój.

W dniu 27 lutego swoją wiedza mogli wykazać się uczniowie szkól ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego, zaś 28 lutego swoją wiedzą i pomysłowością mogli wykazać się Gimnazjaliści z naszego województwa.

Konkurs przeznaczony dla nich składał się z dwóch kategorii: prac modelowo-konstrukcyjnych oraz wiedzy interdyscyplinarnej z zakresu matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz szeroko rozumianej techniki.

Jak co roku, rywalizacja przyciągnęła wielu zafascynowanych myślą techniczną uczestników. W tegorocznym konkursie uczestniczyło ponad 1,4 tysiące uczniów, najlepszymi okazali się być:

• w kategorii prac modelowo – konstrukcyjnych
    • I miejsce Kunik Amanda Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku
    • II miejsce Sabat Paweł Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu
    • III miejsce Trysła Krystian Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu
  • w kategorii interdyscyplinarnej
    • I miejsce Kasprzyk Przemyszław Gimnazjum w Zadórzu
    • II miejsce Matrejek Anna Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek im. bł M. Darowskiej w Jarosławiu
    • III miejsce Barszczak Beata Gimnazjum Publiczne im. ks.Markiewicza w Pruchniku
  • w kategorii dla szkół ponadgimnazjalnych
    • I miejsce Bożek Gabriel I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu
    • II miejsce Czech Paweł Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krośnie
    • III miejsce Pisarek Andrzej Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krośnie

W uroczystej Galii podsumowującej 13. edycje KWT wzięła wzięła udział Pani Zofia Karwańska (Etatowy Członek Zarządu Powiatu), reprezentowała Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, które objęło Konkurs Wiedzy Technicznej swoim patronatem i ufundowało jedną z głównych nagród dla jego Laureatów.

Na uwagę zasługuje Mecenas i zarazem główny sponsor KWT – Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”, dzięki której Laureaci i finaliści mogą cieszyć się wspaniałymi nagrodami w postaci:

• I miejsce laptop DELL
  • II miejsce tablet DELL
  • III miejsce odtwarzacz MP4
  • IV – X miejsce Pendrive Goodram Twister 8GB

Pozostali finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Konkurs nie miałby racji bytu bez ogromnego zaangażowania dyrektora Adama Tomaszewskiego, nauczycieli oraz uczniów ZSTiO w Jarosławiu.

Wyniki szczegółowe konkursu KWT

Szkoły ponadgimnazjalne – 27.02.2014