Finał XV Konkursu Wiedzy Technicznej

Od 2001 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbywa się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Technicznej „Sapere aude- odważ się być mądrym”. To konkurs interdyscyplinarny, obejmujący wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz techniki.

W tym roku odbył się finał XV edycji konkursu, zorganizowanego przy pomocy Stowarzyszenia „Nauka i Rozwój” pod patronatem Starosty Jarosławskiego. Do współzawodnictwa zgłosiło się 93 szkoły gimnazjalne i 33 szkół ponadgimnazjalnych w sumie 1117 uczniów z 19 powiatów. Gimnazjaliści rywalizowali w dwóch kategoriach: interdyscyplinarnej i prac modelowo-konstrukcyjnych. Uczestnicy mieli okazję do zaprezentowania swojej pomysłowości i kreatywności. W części pierwszej najlepszy okazał się Adam Wątroba z Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie zaś w części drugiej zwycięzcą został Kacper Potoczny uczeń Gimnazjum Miejskiego im. Władysława Jagiełły w Leżajsku.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w dziedzinie nauk ścisłych i przedmiotów zawodowych technicznych. W tej kategorii I miejsce zdobył Aleksander Wiącek z IV Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaj Kopernika w Rzeszowie.