XVI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej w Jarosławiu

XVI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej w Jarosławiu W dniach 23. i 24. marca 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu odbył się finał XVI. edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej: „Sapere Aude”. Jak co roku, rywalizacja przyciągnęła wielu zafascynowanych myślą techniczną uczestników.

W tegorocznym konkursie uczestniczyło blisko 1000 uczniów, ze 108. szkół najdalszych zakątków naszego województwa. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu, a współorganizatorem Stowarzyszenie Nauka i Rozwój. Konkurs adresowano do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie musieli wykazać się szerokim spektrum wiedzy z zakresu matematyki i jej zastosowania w przedmiotach pokrewnych. Konkurs nie miałby racji bytu bez ogromnego zaangażowania fundacji „Twoja Szansa” – Mecenasa KWT i głównego sponsora nagród, Starosty Powiatu Jarosławskiego – Tadeusza Chrzana, dyrektora ZSTiO – Adama Tomaszewskiego oraz nauczycieli ZSTiO w Jarosławiu. Dzięki ich wieloletniej pracy szkoła promuje, jakże ważne we współczesnym świecie, wykształcenie techniczne.

Laureatami zostali:

• w kategorii interdyscyplinarnej dla szkól gimnazjalnych
    • I miejsce – Filip Rożnowski – Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie; opiekun Pani Izabela Dybowska,
    • II miejsce – Kamila Undas – Miejskie Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Dębicy; opiekun Pani Dorota Cichowska,
    • III miejsce – Katarzyna Sworst – Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku; opiekun Pan Wacław Bojarski,
  • w kategorii dla szkół ponadgimnazjalnych
    • I miejsce – Beniamin Jędrychowski – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, opiekunem była Pani Danuta Brud,
    • II miejsce – Przemysław Jabłecki – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu
    • III miejsce – Łukasz Kondraciuk – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu

Konkurs Wiedzy Technicznej „Sapere Aude” wyróżnia się wysokim poziomem merytorycznym, profesjonalizmem organizacji i miłą atmosferą.

Laureaci Szkół Gimnazjalnych
Laureaci Szkół Ponadgimnazjalnych