Wyniki XVIII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej

W dniu 27 marca 2019 roku w ZSTiO odbył się finał XVIII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej „sapere aude – odważ się być mądrym”. Jak co roku wzięło w nim udział kilkuset młodych ludzi z całego województwa.

Głównym celem KWT jest promowanie nauki przedmiotów ścisłych z matematyką na czele. Uczniowie nie tylko przyswoją i uzupełnią podstawowa wiedzę ale znacznie poszerzą swoje horyzonty.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Starosta Powiatu Jarosławskiego, który ufundował nagrody rzeczowe i statuetki oraz burmistrz Miasta Jarosław. Nade wszystko konkurs nie miałby racji bytu gdyby nie Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”, która od 7 lat jako Mecenas Konkursu jest głównym sponsorem nagród dla Laureatów oraz wspomaga w organizacji tego znanego całym województwie przedsięwzięcia.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

  • I miejsce – Cichy Jakub uczeń Szkoły Podstawowej w Jedliczu, opiekun Adam     Jasłowski
  • II miejsce – Różak Filip – uczeń IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie – Gimnazjum opiekun Izabela Dybowska
  • III miejsce – Jarosiński Dawid – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu, opiekun Beata Czerwińska.

Na uroczystej Galii podsumowującej tegoroczną edycję KWT z ramienia Starosty wzięła udział Pani Elżbieta Pazyniak – Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Jarosławskiego.

Finalistami zostali:

miejsce Nazwisko Imię
4 Boruta Kacper
5 Kolano Kacper
6 Nowak Bartłomiej
7 Olszówka Artur
8 Ostrowski Kajetan
9 Korzeniowski Jakub
10 Kuźniar Piotr
11 Skiba Przemysław
12 Jarosiński Patryk
13 Ślusarczyk Paweł
14 Skrzyszewski Jakub
15 Janocha Michał
16 Ślęczka Julian
17 Chochołek Izabela
18 Lib Przemysław
19 Tarczoń Jan
20 Bukowski Jakub
21 Wewiórska Aleksandra
22 Dunicz Konrad
23 Cierpiał Krystian
24 Gwizdak Marcin
25 Chrapek Gabriela
26 Dziura Michał
27 Pas Karolina
28 Jaśkiewicz Dominik
29 Żmuda Alicja
30 Mrozek Kamil
31 Mosior MIchał
32 Kazimierska Gabriela
33 Chodorowski Maciej
34 Data Dominik
35 Smoleń Emilia
36 Maciechowski Borys
37 Wasilewski Miłosz
38 Tabian Kacper

Wszystkim laureatom, finalistom, nauczycielom i szkołom biorącym udział w KWT  wręczono pamiątkowe dyplomy.