Wyniki XVIII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej

W dniu 27 marca 2019 roku w ZSTiO odbył się finał XVIII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej „sapere aude – odważ się być mądrym”. Jak co roku wzięło w nim udział kilkuset młodych ludzi z całego województwa.

Głównym celem KWT jest promowanie nauki przedmiotów ścisłych z matematyką na czele. Uczniowie nie tylko przyswoją i uzupełnią podstawowa wiedzę ale znacznie poszerzą swoje horyzonty.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Starosta Powiatu Jarosławskiego, który ufundował nagrody rzeczowe i statuetki oraz burmistrz Miasta Jarosław. Nade wszystko konkurs nie miałby racji bytu gdyby nie Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”, która od 7 lat jako Mecenas Konkursu jest głównym sponsorem nagród dla Laureatów oraz wspomaga w organizacji tego znanego całym województwie przedsięwzięcia.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

• I miejsce – Cichy Jakub uczeń Szkoły Podstawowej w Jedliczu, opiekun Adam     Jasłowski
  • II miejsce – Różak Filip – uczeń IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie – Gimnazjum opiekun Izabela Dybowska
  • III miejsce – Jarosiński Dawid – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu, opiekun Beata Czerwińska.

Na uroczystej Galii podsumowującej tegoroczną edycję KWT z ramienia Starosty wzięła udział Pani Elżbieta Pazyniak – Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Jarosławskiego.

Finalistami zostali:

36 Maciechowski Borys
37 Wasilewski Miłosz
38 Tabian Kacper

Wszystkim laureatom, finalistom, nauczycielom i szkołom biorącym udział w KWT  wręczono pamiątkowe dyplomy.