Finał XIX edycji Konkursu Wiedzy Technicznej KWT “sapere-aude”-odważ się być mądrym

W ostatnim tygodniu 11 grudnia 2020 r w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył się finał  XIX. edycji Konkursu Wiedzy Technicznej „sapere aude” – odważ się być mądrym.  Ze względu na utrzymującą się od marca trudną sytuacją epidemiologiczną konkurs miał nieco inny charakter. Mając na uwadze nade wszystko dobro i zdrowie zarówno uczniów jak i ich opiekunów konkurs odbywał się  będzie w systemie online, w obu etapach. W konkursie wzięło udział 102 uczniów z różnych stron naszego województwa.

Laureatami tegorocznej XIX. edycji Konkursu Wiedzy Technicznej zostali:

• I miejsce Suzana Dajkaj – uczennica  Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu; opiekun pani Dorota Hedesz,
  • II miejsce Mateusz Urbański – uczeń Szkoły Podstawowej nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy: opiekun pani Dorota Cichowska,
  • III miejsce Roksana Dziura – uczennica Szkoły Podstawowej w Hucie Krzeszowskiej; opiekun Anna Powęzka.

Na zwycięzców jak co roku czekały atrakcyjne nagrody w postaci bonów zakupowych do sieci sklepów Media Ekspert. Głównym sponsorem od kilku lat jest Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”.  Ponadto jak co roku konkurs objęty był patronatem Starostwa Powiatowego w Jarosławiu oraz  Burmistrza miasta Jarosław.