Zaproszenie do Konkursu Wiedzy Technicznej -„sapere aude” edycja XX

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice, zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Widzy Technicznej  „sapere aude – odważ się być mądrym” organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu wraz z działającym przy nim stowarzyszeniem Nauka i Rozwój  przy merytorycznym wsparciu Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu.

Mecenasem i głównym sponsorem konkursu od 9. lat jest Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”

Patronat honorowy nad konkursem pełni Starosta Powiatu Jarosławskiego, który jednocześnie jest też jednym z fundatorów nagród dla Laureatów konkursu. Ponadto patronat honorowy pełnią: Burmistrz Miasta Jarosław  oraz Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich.

Obecny rok szkolny to jubileuszowa bo  XX. edycja organizowanego przez nas przedsięwzięcia. Konkurs jest szeroko znany w całym naszym województwie, a co za tym idzie wypracował sobie szczególną rangę wśród wielu ważnych przedsięwzięć naukowych i edukacyjnych tego obszaru.   Pozwala zaszczepić w młodych ludziach tzw. bakcyla do nauk ścisłych, a co zatem idzie rozwijać ich zainteresowania i przekonać do pójścia dalej w tym kierunku.

Głównym jego celem jest promowanie nauki przedmiotów ścisłych z matematyką na czele. Uczniowie nie tylko przyswoją i uzupełnią podstawowa wiedzę ale znacznie poszerzą swoje horyzonty.

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych (7 i 8 klasa) z województwa podkarpackiego oraz województw ościennych – młodych adeptów techniki.

Odbywa się on w dwóch niezależnych od siebie kategoriach. W pierwszej uczniowie rywalizują w zakresie wiedzy interdyscyplinarnej z przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, informatyka, technika poszerzona o zagadnienia z historii wynalazków oraz nowoczesnych zdobyczy technik).

W drugiej – prac modelowo konstrukcyjnej uczniowie mogą swoje wiadomości i kreatywność wykazać w zaprojektowanych i wykonanych przez siebie  pracach modelowo- konstrukcyjnych.

Szczegóły opisane są w regulaminach adekwatnych do kategorii, którą bylibyście Państwo zainteresowani raz z uczniami.

Zachęcamy do udziału w jubileuszowej edycji konkursu, zwłaszcza tych, którzy są z nami co roku od 20 lat. Miło byłoby spotkać się i wymienić kilka zdań, może sugestii co do kolejnych edycji. Rejestracji do Konkursu śladem lat ubiegłych dokonujemy poprzez stronę https://kwt.zstiojar.edu.pl/

Na stronie również będą pojawiały się bieżące komunikaty dotyczące Konkursu.

Możemy wspólnie pomóc tym młodym ludziom w odkrywaniu ich talentów, dać im możliwość próbowania, doświadczania różnych rzeczy i zachowań.

Z entuzjazmem czekamy na spotkanie z Państwem oraz Waszymi podopiecznymi !

Chętnie odpowiem na Państwa pytania.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam.

Anna Ruman – koordynator  KWT

annaruman @gmail.com